Terapie obejmutí stromu má léčivou moc.
A to už věděli staří Keltové a přiřazovali stromům různé magické vlastnosti.
Kdo jsou Keltové, Kryštof už ví. To jsme se nyní učili v učebnici Vlastivědy páté třídy. Jasně, pátá třída medvědi, protože nic nevědí. Ale my to už víme, víme, kdo jsou Kelti a že vůbec nejlepší terapií na astmatické průdušky jsou procházky v lese a objímání stromů.
Mimochodem, aby moje děti nepřišly zkrátka o vzdělání, sehnala jsem jim dědečka historika, který přímo píše o jejích statečných příbězích a popisuje tuto úžasnou dobu naší historie. Třeba knížka
„ Tak určili bohové“, to je přímo skvost.
Takže to nyní při přípravě do školy můžu vhodně doplnit : „ Prosím tě, ty neznáš Kelty? Takový dědeček Slávek, to je na ně přímo expert a píše o nich knihy. To taky každý neumí, napsat takovou knížku.“
No jo, knihy jsou jedna věc a průdušky nemocného dítěte jiná. Vzdělání je vzdělání, ale dítě potřebuje pohyb a čerstvý vzduch. Ale kde vzít ten čerstvý vzduch, když na podzim všichni zatopí a nedá se tu dýchat?
Odpověď je jednoduchá. Dětská léčebna Říčany u Prahy se nachází ve zcela vyjímečném klimatickém pásu. To nevadí, že je to u Prahy, čistý vzduch tam je. Les je tam také a tam jsme každý den chodili na procházky a šlapali do kopce.
A tam jsem ho to naučila.
Naučila jsem ho objímat stromy.
Čerpat z nich energii.
Cítit pod rukama drsnou kůru a to sepětí přírody s člověkem.
Tu mocnou energii, kterou nám dává matka Země.
Tak malý človíček a ten mohutný strom plný síly.
A přitom může dýchat čerstvý vzduch a cítit tu krásu kolem sebe.
A když to věděli už staří Keltové, tak je to třeba převádět i do běžného života. Nikoho netěší mít nemocné dítě, ale vždy je tu cesta, která vede dál k uzdravení.
Jednou z těch cest je obejmutí pevného stromu.