Mýdlový princ

Mýdlový princ je muzikálová komedie o tom, že i když to s námi jde někdy z kopce, vždy je možné ten kopec nakonec zdolat. Příběh působí nesmírně emotivně a lidsky, ale současně je plný humorných situací a scén.

Děj celého příběhu je zasazen do současnosti a zavede diváky mezi amatérské herce v malebném prostředí Šumavy. Celý muzikál provází velké hity Václava Neckáře, který tam ztvárnil zemřelého otce hlavní postavy Martina. Na představení, které jsme navštívili my, ho ztvárnil Martin Dejdar a po celé tři hodiny nás bavil svým neutuchajícím humorem.

Na rozdíl od skutečného Martina Dejdara je herec Martin v muzikálu neúspěšný herec a potácí se od konkurzu ke konkurzu. O skutečnou práci nezavadí a kromě toho mu narůstají dluhy, které nakonec vyústí k téměř k exekuci. Ale nebyl by to Dejdar, aby si neporadil, náhle do jeho života zasáhne závěť zesnulého otce, který mu odkazuje majetek a nemovitosti na Šumavě. Má to ale jeden malý háček. Musí oživit zašlou slávu tamního divadelního spolku Šumavan, což sebou nese hodně zapeklitých situací. Květoslava Hadravová mu tu chce překazit, leč za pomoci chrabrých chlapců z Boru a v jejich společném podání Archy Noemovi se nakonec dílo podaří.

Archa Noemova je možná v tomto případě příměr, že ten, kdo na ní vstoupí, tak se zachrání.

Největším překvapením, které nikdo dopředu netušil, byl smích. Na představení jsem původně jela s tím, že to bude asi fajn, protože písničky Václava Neckáře mám celkem ráda, ale že se takto zasmějeme….To jsem vážně nečekala.

Takže jsme se nejenom kulturně obohatily, ale i prodloužily život. Smích má hodně pozitivních účinků, mezi které například patří :

  1. Posilování  imunity  – čímž se zvýší odolnost vůči infekcím i nádorům.
  2. Snižování  stresu  – brzdí produkci hormonů, jako je dopamin, adrenalin a kortizol.
  3. Posilování  – prý po 6 vteřinách urputného smíchu lze dospět  do stavu tělesného vyčerpání, jako po hodině cvičení v posilovně. V tom případě jsme posilováním strávily několik hodin. Ani to nebolelo. Naopak.
  4. Lepší dech – zabírá i jako lék proti astmatu.
  5. Uvolňování  svalů  – svaly se mohou uvolnit i více než během masáže, ale na druhou stranu si  člověk zase musí dát pozor, které svaly se mu uvolňují.
  6. Působení  proti bolesti – mozku vzniká zvýšené množství endorfinu, které tlumí bolest.
  7. Podporování  činnosti  mozku – podporuje větší propojení neuronů v mozku a zlepšuje paměť.  U nás doma platí – „Kdo si cvičí mozeček, nebude z něj blbeček.“

Je to vlastně takový čaroděj.

Čaroděj Dobroděj, smíchu plný sál
čaroděj Dobroděj, pojď, proč by ses bál
Přináší zas lidem štěstí
Přijď si pro něj na náměstí  – v tomto případě do divadla Broadway.

http://kuntova.blog.idnes.cz/c/465746/mydlovy-princ.html