Zjistila jsem, že moje děti nemají žádnou představivost. Po příchodu nového kotěte bylo třeba určit jeho jméno, které ho bude doprovázet po zbytek jeho života a k této příležitosti jsem našla kočičí kalendář.
Posuďte sami : „ Ćikitka, Bianka, Žanda, Nessie, Lentilka, Judy, Gizel, Chelsea, Lucík, Kitty, Tlapka, Ofélie, Rolnička, Ulrika, Sissi, Pacička, Aida, Cassie, Elsa, Fiona, Alisha“ a mnohá další.
Osobně bych třeba dala Sissi, čímž by kočka nabyla dojmu, že je nějaká princezna a může tady jenom vzdychat a dumat nad svojí krásou. Kdepak, moje romantické představy vzaly zasvé. Nepochodila jsem. To nevím, koho to napadlo, ale bude to Micka. Jaké to klišé. Tak prosté a jednoduché domácí jméno.
Je rozhodnuto. Je to Micka.
Ale jak uchopit kotě, aby se u nás cítilo v bezpečí?
-
Uchopte kočku tak, že jí dáte jednu ruku těsně za přední nohy a ukazováček necháte mezi nimi. Zvedněte jí a dejte jí druhou ruku pod zadní část těla.
-
Zadní část těla uložte do ohbí své paže a přitiskněte kočku k sobě. Druhou ruku jí nechte pod hrudí nebo na zádech, abyste jí drželi pevně v rukou. Nechte kočku, aby si našla pohodlnou polohu, a nedržte jí příliš pevně. Budete- li kočku pustit, sehněte se a položte jí pevně na podlahu.
-
Děti obvykle zvedají kočku tak, že jí uchopí kolem bříška. V případě dětí mladších šesti let je lepší, budete – li kočku držet a děti jí budou hladit. Dohlídněte na to, aby se děti ke kotěti chovaly slušně a ohleduplně. Kotě se neumí snadno vyprostit a při drsném zacházení se často zraní.
A nyní to nejdůležitější – hlazení.
-
Většina koček má hlazení ráda, zejména na krku a na zádech.
-
Kočku hlaďte ve směru, jakým ji roste srst a to proto, že je to kočka a v žádném případě nechce být rozcuchaná.
-
V čem si také libuje, je drbání za ušima.
-
Pozor na břicho. To je pro kočku zranitelné místo a tak se většině koček hlazení na bříšku nelíbí.
-
Někdy toho už má kočka plné zuby a nechce se mazlit, v tomto případě nedržte bojující kočku násilím.
-
Ale pozor – ten , kdo si hraje s kočkami, musí počítat i se škrábanci.